Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masina mea :D
Autor Mesaj
Gabriel13 Deconectat
Junior Member
**

Alăturat: Mar 2018
Masina mea :D
Va salut si multumesc adminilor pentru accept.
Sunt proaspat posesor de Hover model 2007, alb, 2.4i.
Achizitionat in luna octombrie 2017, pot sa spun ca sunt oarecum multumit de el. In schimb ca la orice masina second mai sunt unele chichite pe care vreau sa le rezolv si sper ca in acest grup sa gasesc persoane care sunt un pic mai tehnice decat mine in domeniul auto si ar putea sa ma ajute cu niste raspunsuri.
In primul rand ma confrunt cu refuzul service-urilor de a-mi schimba distributia, habar nu am de ce dar se feresc de modelul asta...cel putin in Vaslui. Apoi am reusit de am crapat bara fata si e destul de greu de procurat intrucat nu sunt prea multi care imoprta piese pt Great Wall in 2018. Nu-mi merge stergatorul pe spate si habar nu am ce sa verific inafara de sigurante si mai nou am ramas fara apa de parbriz si cand am completat am constatat ca nu mai stropeste deloc parbrizul(pe spate merge)...posibil pompa...care habar nu am unde e amplasata dar banuiesc ca sub aripa undeva(intrebarea e daca e cu tot cu bidon sau e separata de acesta). Diplayul din bord lumineaza 10 secunde cand dau contact, apoi se inchide, functioneaza dar nu vad nimic in el pe timp de zi. Portierele se inchid din a 2-a, chiar a 3-a daca o trantesti mai tare. Va multumesc
06-03-2018 03:41 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
ivanescusg Deconectat
Junior Member
**

Alăturat: Oct 2015
RE: Masina mea :D
(06-03-2018 03:41 PM)Gabriel13 Scris:  Va salut si multumesc adminilor pentru accept.
Sunt proaspat posesor de Hover model 2007, alb, 2.4i.
Achizitionat in luna octombrie 2017, pot sa spun ca sunt oarecum multumit de el. In schimb ca la orice masina second mai sunt unele chichite pe care vreau sa le rezolv si sper ca in acest grup sa gasesc persoane care sunt un pic mai tehnice decat mine in domeniul auto si ar putea sa ma ajute cu niste raspunsuri.
In primul rand ma confrunt cu refuzul service-urilor de a-mi schimba distributia, habar nu am de ce dar se feresc de modelul asta...cel putin in Vaslui. Apoi am reusit de am crapat bara fata si e destul de greu de procurat intrucat nu sunt prea multi care imoprta piese pt Great Wall in 2018. Nu-mi merge stergatorul pe spate si habar nu am ce sa verific inafara de sigurante si mai nou am ramas fara apa de parbriz si cand am completat am constatat ca nu mai stropeste deloc parbrizul(pe spate merge)...posibil pompa...care habar nu am unde e amplasata dar banuiesc ca sub aripa undeva(intrebarea e daca e cu tot cu bidon sau e separata de acesta). Diplayul din bord lumineaza 10 secunde cand dau contact, apoi se inchide, functioneaza dar nu vad nimic in el pe timp de zi. Portierele se inchid din a 2-a, chiar a 3-a daca o trantesti mai tare. Va multumesc
Salut! Display-ul are un contact imperfect. Se poate repara doar daca dai jos bordul (ceasurile). Pompa pt stergatoare fata poate fi infundata. Dca nu a fost incarcat la timp rezervorul si s-a adunat si/sau depus mizerie in el, pompa se infunda f. repede. Am patit-o si eu. Uita-te totusi pe traseele (furtunele) de apa. La mine s-a spart un element de plastic care face legatura intre furtunul care pleaca din rezervor si furtunasul care se duce spre stropitorile de parbriz.
Piesele de Hover au echivalente aftermarket, iar unele dintre ele sunt mai durabile decat cele originale. Piese originale gasesti la Ploiesti si Pitesti, precum si in Bulgaria (preturile sunt asemanatoare).
Pentru schimbat distributie te poti adresa oricarui service. Nu e ceva complicat. Banuiesc ca pe langa tine gasesti service-uri autorizate Mitsubishi. Dar nu trebuie neaparat un service Mitsu.... Smile. Bara fata poti lua si din dezmembrari. Daca ai in imprejurimi ateliere care folosesc/repara fibra de sticla te poti adresa lor. tb sa ai toate bucatile. Cu portierele se rezolva. Eu aveam o problema cu dreapta fata si am rezolvat-o la un atelier de tinichigerie. Nu se inchidea (nu era "la fata") si in mai putin de 15 min cu tot cu palavrageala si 25 lei (250.000 lei vechi) s-a rezolvat. "Problema" e din gaica de pe stalp.
06-03-2018 10:57 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Gabriel13 Deconectat
Junior Member
**

Alăturat: Mar 2018
RE: Masina mea :D
Mc frumos
07-03-2018 12:35 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)