Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Achiziționare hover cuv
Autor Mesaj
livange Deconectat
Proaspat inscris
*

Alăturat: Sep 2017
Achiziționare hover cuv
Salutări și bine v-am găsit.maine vreau sa achizitionevz un hover cuv din 2007 115.000km motorul îl știți benzina2.4 are și gpl.imi place mașina la prima vedere pare mare impunătoare preț mic km putini dar dar dar mă sperie gândul pt că văd că nu se găsesc piese pt aceasta mașina .de unde va cumpărați piesele ?va rog sunt pe cale să dau înapoi să nu o mai cumpăr pt că la nici un magazin de piese auto online nu am găsit acest model aceasta marca.va multumesc
25-09-2017 01:19 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
livange Deconectat
Proaspat inscris
*

Alăturat: Sep 2017
RE: Achiziționare hover cuv
Chiar nimeni nu poate să îmi spună unde se găsesc piese pt aceasta mașina?
25-09-2017 08:40 AM
gfery Deconectat
Senior Member

Alăturat: Feb 2013
gasesti piese peste tot, dar nu pentru masina asta

exista lista de compatibilitati pe forum

in mare, tot trenul de rulare este opel frontera 2, tot ce tine de motor si cutie este mitsubishi.

iti trebuie un pic de inteligenta dar in final piesele sunt extrem de ieftine. ai dreptate insa, daca mergi cu talonul la magazin, o sa ai mari probleme.

spor!
25-09-2017 01:01 PM
ovidiu_nemteanu Deconectat
Super Moderator

Alăturat: Jan 2012
Piesele nu reprezinta o problema . Fata de cele spuse mai sunt diverse firme care comercializeaza piese si le gasesti pe aici pe forum, fac reclama.
Mai sunt niste asa-zise reprezentante pentru GWM pe care le gasesti pe internet si importa piese china
Pe acest forum gasesti tot felul de cataloage si echivalente pentru piese. Este de preferat sa cumperi echivalente europene sau japoneze, de calitate mai buna decat cele chinezesti. Pentru eventuale reparatii sau intretinere la motor si tractiune recomand reteaua de service a Mitsubishi
Intretinerea curenta ( filtre, ulei, frane, etc) fara probleme la orice service BUN. Masina este clasica fara probleme sau subtilitati tehnice la partea mecanica. Pentru partea electrica descarca manualele de mentenanta de pe aici pentru a avea la dispozitie schemele electrice.
26-09-2017 09:13 PM
ivanescusg Deconectat
Proaspat inscris
*

Alăturat: Oct 2015
Salut! Gasesti piese in Bulgaria la diverse reprezentante. Daca nu vrei sa te complici, gasesti piese aftermarket cam peste tot (si de calitate si... depinde de buzunar), dar tb sa cauti echivalentele. Chiar piesele schimbate prin reprezentante nu sunt "originale" (GreatWall), dar gasesti TRW (discuri, placute de frana, pivoti etc), Metelli (discuri, placute, suporti etc)... Daca masina e ok si nu a fost "hingherita" merita sa o cumperi. Eu am gasit masini in Bg destul de alergate. Cu greu (dupa aprox 2 1/2 luni si chiar am colindat si am accesat si mobile.bg) am gasit masina pe care o am si astazi. Sunt destul de multumit de ea.
Ai totusi grija ca la modelul/anul ales de tine cam sunt probleme cu rugina. Unele pb pot fi ascunse cu ceva chit si vopsea de actualul proprietar (practica intalnita chiar si in unele case auto "mari").
01-10-2017 07:59 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Confuzie modele Hover ! Noi NU avem Haval H2 H3 etc, ci HOVER X240 LAwR 1 2,635 21-02-2012 01:56 PM
Ultimul mesaj: diadi

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)