Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inmatriculari autoturisme, radiere fiscala, etc.
Autor Mesaj
dstelian Deconectat
Member

Alăturat: Nov 2012
RE: Inmatriculari autoturisme, radiere fiscala, etc.
Mda, pe mine m-ai cucerit si convins laur. Trebuie sa recunosc ca n-am schimbat masinile atat de des ca tine, si ca orice mancator de rahat autentic imi platesc taxele cu varf si indesat. Si trebuie sa recunosc inca un lucru, imi iau inca un hover pentru ca daca tot sunt taran cu acte, macar sa fiu pana la capat, nu de alta dar la cat dau pe el nu-mi cere brevet de pilot si mai pot plati impozit inca jumate de an in loc sa-mi iau un jeep de 4,7l pe numele vecinului mort.
Ramai sanatos si la mai multi bolizi autentici. Ne mai vedem cand ne-om intalni in trafic...ca pe acest site cu siguranta nu.
30-10-2014 03:55 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
LAwR Deconectat
Administrator

Alăturat: Oct 2011
Daca tu te multumesti si esti mandru de faptul ca platesti la un Hover de 4000 euro impozit de 850 ron/an iar unu cu Audi Q5 2.0l de 60.000 euro abia cumparat, plateste 180 ron, atunci chiar ai o problema. Dar ce ma mai mira, este in firea romanului sa il frece grija de capra vecinului pentru ca e mai frumoasa decat a lui. Dar de caprele primarului nu are curaj sa deschida gura.
Ce sa zic, bravo tie, da cu banii la stat ca au nevoie reprezentantii nostrii pentru campanii electorale, vacante, vile si masini!
Bravo tie, esti cetateanul ideal care tace, face si inghite tot ce i se da!

Altele sunt problemele in tara asta si din alte motive nu merg lucrurile, iar cei ca tine nu fac decat sa lungeasca rahatul in care ne aflam. In loc sa iti bati capul cu metoda cretina si imputita de a impozita capacitatea cilindrica in loc de valoarea masinii, pe tine te freaca grija de astia cu V8-uri pe numele mortilor si cred ca ai avea orgasm daca ai vedea pe cineva la puscarie pentru asta, la cum vorbesti si te exprimi in legatura cu subiectul.

Drumuri bune!

Coman, in afara de impozitul nesimtit calculat dupa o metoda tampita, nu e nicio mare filozifie sa intreti un V8. Ce iti e ca bagi 4.3l ulei in Hover sau 5.7l in Jeep? Mai cumperi 2 litrii in plus, mare rahat. In rest aceleasi preturi la piese, consumabile, chiar mai ieftine si mai diverse in cazul Jeep-ului. O sa fac si un topic de versus intre Hover si Jeep unde o sa incerc sa le compar cat mai bine.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 31-10-2014 08:36 PM de LAwR.)
30-10-2014 05:45 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
LAwR Deconectat
Administrator

Vine manusa le ce ziceam eu mai sus:

http://www.4tuning.ro/bloguri/ganduri-oc...n-si-fiat/

Finalul suna foarte bine:

Concluzia? Ponta este atat de suprasaturat de jeg si minciuna, incat este imposibil ca vreun gand de-al sau, vreo actiune, o alegere sau sotia sa fie curate. Cum sa le spui oamenilor sa-si cumpere Dacii, cand nevasta-ta merge cu un Range Rover care i-a apartinut unui infractor? Ma scuzati, stiu, sunt basist, ca ma iau de Ponta. Dar haideti sa ne gandim altfel: daca se intampla astfel de mizerii in ziua de azi, am incetat sa ma gandesc la ce se va intampla cand Ponta va ajunge presedinte. Cu siguranta, el va iesi la rampa si va spune sa ne cumparam Logane, in timp ce nevasta-sa va defila cu un Tesla sau un Maserati.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 30-10-2014 05:53 PM de LAwR.)
30-10-2014 05:50 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
LAwR Deconectat
Administrator

Comunicare intre primarii din localitati diferite? Nici macar in cadrul aceleiasi primarii habar nu are stanga de ceea ce face dreapta. Si vorbim de Bucuresti, nu de Cucuietii din Deal.

Unul din extrem de putinele cazuri facute publice in legatura cu absurditatea si lipsa unui sistem pus la punct.

http://stirileprotv.ro/stiri/social/situ...tului.html
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 25-11-2014 10:34 PM de LAwR.)
25-11-2014 10:33 PM
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)