Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reglare unghi de fuga si cadere pentru HOVER 4x4
Autor Mesaj
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Alăturat: Feb 2012
Reglare unghi de fuga si cadere pentru HOVER 4x4
Deschid acest topic pentru ca stiu pe multi care au intampinat probleme la reglarea unghiului de fuga la HOVER.
Atasat aveti valorile CORECTE pentru 4x4, pentru ca tractiunea e diferita de 4x2, deci clar si unghiul e diferit.
.pdf  scan0014.pdf (Mărime: 1.3 MB / Descărcări: 52)

Exclamation "Să fii domn e o întâmplare, să fii om e-un lucru mare." Exclamation
22-10-2012 10:43 AM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Buna Gheorghe Deconectat
Member

Alăturat: Nov 2011
RE: Reglare unghi de fuga si cadere pentru HOVER 4x4
(22-10-2012 10:43 AM)B999TMD Scris:  Deschid acest topic pentru ca stiu pe multi care au intampinat probleme la reglarea unghiului de fuga la HOVER.
Atasat aveti valorile CORECTE pentru 4x4, pentru ca tractiunea e diferita de 4x2, deci clar si unghiul e diferit.

Va salut cu respect! Vreau sa mentionez caci in Constanta niciun service nu are masina in baza de date referitor la reglarea directiei (sau poate nu am dat eu inca de el). Am si eu acest tabel cu valorile dar pe unde am fost spun ca nu pot sa rezolve nimic doar in baza valorilor primite de la mine. Toate cele bune si sa auzim numai de bine!
31-05-2015 08:43 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
ovidiu_nemteanu Deconectat
Super Moderator

Alăturat: Jan 2012
Domnule Buna, in primul rand imi pare bina sa va aud ....
Un mecanic bun ( care a prins si vremurile fara computatoare ????) va poate rezolva problema pe baza datelor pe care le detineti. Nici nu visati ce se poate face cu niste mijloace simple mai ales ca exista posibilitati bune de reglaj create de proiectantul masinii .... gasiti in documentatiile care au fost distribite anterior.
01-06-2015 10:09 PM
Buna Gheorghe Deconectat
Member

Alăturat: Nov 2011
Va multumesc cu respect Domnule Nemteanu! Am sa ,,rascolesc'' prin memorie si poate gasesc acel mecanic, iar daca nu, cand am sa fac primul drum la Buzau (locul natal), dau o fuga si pana la Boldesti Scaeni, deoarece am vb. cu cei de acolo. Toate cele bune va doresc!
01-06-2015 10:41 PM
Postează răspuns 

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  caut motor complet de mitsu pentru hover gfery 0 694 17-10-2016 04:39 PM
Ultimul mesaj: gfery

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)