Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B.30.ZXD
Autor Mesaj
adriano93 Deconectat
Member

Alăturat: Aug 2012
B.30.ZXD
Salutare! Ma numesc Adrian si sunt posesorul unui Hover argintiu(asa scrie in talon) Super Luxury 4x4 din 2006,am fost incepatorExclamation sunt din Targoviste si e pare ca mi-am facut curaj sa ma inscriu pe acest forum desi il urmaresc de cand am luat permisul,adica de aproape un an, acum nu am mai rezistat deoarece am multe intrebari despre aceasta masina, iar numai de la voi as putea sa primesc acele raspunsuri.
In primul rand as vrea sa va spun ca masina am luat-o de la o firma de recuperare la 105.000 km,am luat.o intr.o stare sa zicem mai putin buna,scaunele din fata erau intr.o stare proasta, pielea de pe scaunul din drapta fata,era pur si simplu julita, degradata pe margine,nu am ce sa.i mai fac, pielea dupa volan era in stare la fel de proasta,la fel si nuca de schimbator,pielea dupa aceasta este rupta, am luat.o fara radiator de aer conditionat, fara placute de franaSmile) era ca sania, fara uleiuri, era saraca terminata si cu joc putin in volan,dar mi-a placut pentru ca este o masina impunatoare si cu dotari destul de multe si am zis k am eu grija de ea.
In prezent am 123.000 de km :
-a trebuit sa pun GPL pe ea,marca Lorendzo,rezervor de 90 de litri.
-a trebuit sa schimb bobina de inductie plus fise si buji deoarece s-au ars de iarna trecuta de cand am scos din nameti alte masini
-am schimbat placutele de frana.
Mai am de schimbat crucea de la directie deoarece nu am stabilitate,legat de asta eu am un joc la volan, iar eu cred k de asta nu am stabilitate,dar mai sunt persoane care imi spun sa verific bucsele si bara stabilizatoare de pe spate o fi si de la alea? Habar nu am.Daca ati putea sa dati un raspuns ar fi super. Trebuie sa ii cumpar radiator de aer conditionat, si sa ii pun un ulei mai bun asa cum am citit pe forum,pentru ca tata se zgarceste mereu si ia numai porcarii, iar dupa cum am citit aici in timp s.ar putea sa o distruga.
In rest e o masina super,nu bate nu troncane nimic,desi am luat canale,si borduri cand am luat permisul la greu, sunt mandru ca o am si am fost norocos ca am primit aceasta masina.De asemenea ma bucur mult ca m-am alaturat acestui forum,si inca ceva respect pentru Lawr care a facut din hover o bestie super tare! Jantele alea sunt criminale.Heart
Imi pare rau ca am poze putine cu masina dar de acum am un motiv in plus sa ii mai fac.

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
İmage İmage İmage İmage İmage İmage
31-08-2012 12:39 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Alăturat: Feb 2012
RE: B.30.ZXD
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

Exclamation "Să fii domn e o întâmplare, să fii om e-un lucru mare." Exclamation
15-10-2012 11:49 AM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
LAwR Deconectat
Administrator

Alăturat: Oct 2011
Ai mai facut ceva pe la ea? Smile
15-10-2012 02:32 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
valentin91 Deconectat
Member

Alăturat: Feb 2012
salut adriano...in primu rand sa o stapanesti sanatos...si la cati mai multi km fara incidente....in legatura cu micile probleme de acolo o sa se rezolve...important e sa le iei pe rand si sa nu te grabesti preturile stii si tu ca difera de la un importator de piese la altu....aici as putea sa iti recomand un importator de piese originale si foarte ieftine...am cumparat de acolo aproape tot..e din ploiesti...daca vrei lasa-mi un mesaj pe privat si iti las numaru lui...cat despre piele....daca vrei sa refaci toata pielea masinii sau ma rog scaunele fata,volanul si schimbatorul din nou ia legatura cu mine pe privat....cat despre cruce...nu e de la ea.cu siguranta sunt astea...BUCSE BRAT OSCILANT LONGITUDINAL LUNG
-BUCSE BRAT OSCILANT LONGITUDINAL SCURT
-BUCSA BRAT OSCILANT TRANSVERSAL-..iar daca zici ca dupa ce schimbi si bucsele mai ai probleme cu crucea revino si spune-mi te rog...radiatorul de AC...te pot ajuta si cu acela....pretu e foarte mic....totusi intra pe privat si iti las numaru meu si ne auzim la un telefon...cat despre ulei am bagat mobil 1 5w30...cred ca e cel mai indicat..
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-10-2012 12:45 AM de valentin91.)
17-10-2012 12:31 AM
adriano93 Deconectat
Member

(15-10-2012 02:32 PM)LAwR Scris:  Ai mai facut ceva pe la ea? Smile

Da,i.am facut revizia la 123000 km la gpl aveam filtrele infundate,i-am spus lui nenea de acolo sa imi dea mai mult debit pentru ca tata vroia economie,eu am vrut ca in depasiri sa nu ma misc in reluare si merge mai bine,am atins 150 usor si parca mai vroia dar insepuse sa miroasa a gpl prin masina si m-am lasat pagubas,oricum nu o sa mai fac teste de genu am vrut sa vad cat duce. O sa trebuiasca sa ii schimb bucsele.... si as mai lucra la ea dar fiind la facultate nu prea mai ramane buget si pentru ea..Sad dar o sa vina vremea ei.Idei sunt,money nu prea.
26-10-2012 07:44 PM
LAwR Deconectat
Administrator

Alăturat: Oct 2011
Nu are voie sa miroase a GPL in masina! Pune-i sa verifice toate furtunele si racordurile, posibil sa scape gaz pe undeva. Iar parametrii pe GPL se regleaza sa fie identici cu cei pe benzina iar astfel nu vor aparea niciun fel de probleme.

Bucsele sunt relativ ieftine.
26-10-2012 08:51 PM
adriano93 Deconectat
Member

Salutare,am aflat problema instabilitatii,este de la cele 2 cuplaje de directie,in crucile cardanice am joc,problema e ca cea din semicaseta am schimbat-o iar acum directia la hover este foarte grea,parca as avea o dacie,acum nu stiu care e problema de ce este asa ideea e ca mecanicul de la mine din oras mi-a spus ca piesa ar fi cu 4 mm mai mare decat cea originala,dar am fost la persoana care mi-a distribuit piesa si am vazut ca toate sunt asa,adica nu e a mea cu mot,acum as vrea sa va intreb:e normal ca directia sa mearga asa greu de la piesa asta noua? mai spun ca la viraje masina nu revine la "roti drepte", intelepeneste,trebuie sa dau eu de volan,si inca o intrebare: problema cu stabilitatea oricum nu am rezolvat-o pt k treb sa schimb si cealalta articulatie,dar ce ma sfatuiti sa bag piesa veche inapoi pe masina sau e normal k la inceput asa sa faca aceasta piesa noua?(marturisesc ca imi pare rau ca am umblat la directie deoarece volanul nu mai sta drept sta la cativa mm.,k sa fie drept volanul a fost reglat dininterior si s-a dereglat chestia cu semnalul ,adica nu se opreste semnalul cand treb,vreau doar sa stiu daca e ok,pt k nu imi place asta) Astept raspuns multumesc.
(26-10-2012 08:51 PM)LAwR Scris:  Nu are voie sa miroase a GPL in masina! Pune-i sa verifice toate furtunele si racordurile, posibil sa scape gaz pe undeva. Iar parametrii pe GPL se regleaza sa fie identici cu cei pe benzina iar astfel nu vor aparea niciun fel de probleme.

Bucsele sunt relativ ieftine.

Legat de Gpl, chestia cu mirosul s-a intamplat la o saptamana dupa revizie,iar dansii au spus ca totul este in regula,eu am crezut ca am fortat-o,din cauza asta sa miroasa putin dar e logic ca nu e normal,o sa ma duc iar la ei sa vad ce nu e bine.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-11-2012 09:53 AM de adriano93.)
27-11-2012 09:50 AM
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)