Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezentare HOVER B999TMD
Autor Mesaj
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Alăturat: Feb 2012
Prezentare HOVER B999TMD
Va salut pe toata lumea, numele meu este Adrian ISTUDOR, sunt din Brasov si sunt de un an posesorul unui HOVER Albastru, motorizare Benzina, super luxury, 4x4.

Masina este cumparata second hand ( fabricatie 2008 ), de la reprezentanta de la Boldesti Scaieni, in momentul achizitionarii avea 32.000 km, a fost recuperata leasing.

Imediat dupa achizitionare am montat instalatie GPL TOMASSETO STAG 200, cu rezervor in portbagaj, de 90 litri. Consum pe gaz la mers sportiv 14-15%.

In prezent am 59.000 km, si pana acum am inlocuit la ea pe langa consumabile urmatoarele:

Brat stergatoare fata ( este un brat controlat de motoras si are la incheieturi niste "nuci de plastic" care in timp s-au uzat si la prima zapada anul trecut m-am trezit ca mi-au ramas stergatoarele pe la jumatatea parbrizului. Am luat de la ecoprices ( am vazut ca au cont aici ) un brat nou (cam 130 lei) si l-am inlocuit.

Yala usa dreapta spate-am fost in vara prin marginimea sibiului si am parcurs vreo 15 km de drum pietruit, neasfaltat iar cine a stat in spate nu a inchis usa decat pe prima treapta, in concluzie yala s-a bulit. Am luat tot de la ecoprices alta yala, tot vreo 140 lei si am inlocuit-o.

Amortizoare fata - au o bucsa de cauciuc turnata in capatul de jos si se uzase si imi troncaneau. Din pacate din cauza unei bucsi a trebuit sa le schimb cu totul.

Amortizoare spate, aveau cam 40%, nu am carat nimic greu cu ea insa probabil erau imbatranite.

Cam atat notabil, in rest a fost ok.

Viteza maxima atinsa pe drum drept pe GPL cu 2 adulti si un copil de 13 ani in masina 185 km/h.

Mai jos pun si niste poze sa imi vedeti "jucaria". Din pacate poze mai veci am avut cu ea dar mi s-au sters din PC, ( s-a bulit tot hardul ), asa ca pun poze noi unde masina e lovita in fata, am derapat si am acrosat un cielo, masina are casco, dar stau cu ea lovita din 1 februarie pentru ca cei de la Boldesti Scaieni, nu au piesele necesare pe stoc si cred ca vor veni ele pana la toamna ( mi s-a acrit de cate ori i-am sunat, cam neseriosi, asa a patit si cumnata mea, a comandat in mai anul trecut un compresor de clima si surprizaaaaa, a venit in ianuarie anul acesta ).

İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage

Exclamation "Să fii domn e o întâmplare, să fii om e-un lucru mare." Exclamation
20-03-2012 02:47 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
lex_snake Deconectat
Junior Member
**

Alăturat: Jan 2012
RE: Prezentare HOVER B999TMD
salut,
bine ai venit! sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara probleme,masina e draguta,are o culoare faina Smile

iti dau dreptate in legatura cu service-ul de la boldesti,sunt neseriosi si te rogi de ei sa iti aduca o piesa..asta e..din pacate trebuie sa asteptam sau sa ne orientam in alta parte dupa piese!

pana atunci te asteptam la o viitoare intalnire in bucuresti.

numai bine! Smile
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-03-2012 02:56 PM de lex_snake.)
20-03-2012 02:55 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Salutare,

Multumesc de urari, asemenea iti doresc.

Legat de piese cei de la ecoprices au fost destul de ok si am sa mai colaborez cu ei cand va fi cazul si daca incep sa se faca in bulgaria o sa fac "vizite" periodice sa imi iau direct de la sursa ce am nevoie.
Oricum mi s-a pus pata pe noul model care arata mult mai bine decat acesta ( mai ales la interior, e super stilizat, am vazut unul live in Italia acum o luna ). Dar cum la noi nu se pot aduce din cauza taxelor "modice" de inmatriculare ( gatu' mami lor de parlamentari ) raman doar cu visatul deocamdata.

La o noua intalnire voi fi prezent, mi-ar face placere sa va cunosc si "face to face".

Exclamation "Să fii domn e o întâmplare, să fii om e-un lucru mare." Exclamation
20-03-2012 03:00 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
LAwR Deconectat
Administrator

Alăturat: Oct 2011
Frumoasa masina, sa o folosesti sanatos!

Deci ai facut un test la amortizoarele spate si ti-a dat eficienta doar de 40%?

Si eu am probleme cu inchizatoarea dreapta spate. "Limba" aceea care culiseaza si blocheaza usa cand o inchizi e imbracata intr-un plastic ordinar care se rupe-sparge destul de usor din cate am vazut. De asemenea acel plastic are o cocoasa pe mijlos care permite alunecarea ancorei de pe stalp, iar daca acesta se rupe si ramane doar metalul din spate, usa se va inchide destul de greu si doar trantita!
lex_shake are problema asta la toate usile.

Cand mai comanzi de la Ecoprices sa specifici ca esti membru gwm-club.ro si ai reducere de 10% din pret Wink
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-03-2012 03:16 PM de LAwR.)
20-03-2012 03:13 PM
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Da, am testat amortizoarele si mi-au zis ca sunt uzate.

Da, se pare ca e o problema generala, am mai auzit de asta cu yalele.

Mersi de pont cu ecoprices.

20-03-2012 03:21 PM
lex_snake Deconectat
Junior Member
**

lex_shake are problema asta la toate usile.

1. lex_snake nick-ul.
2.nu am la toate usile problema asta,ci doar la 2. Wink
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-03-2012 03:32 PM de lex_snake.)
20-03-2012 03:25 PM
LAwR Deconectat
Administrator

Da, lex_snake nick-ul, sa stie despre cine e vorba Tongue
Parca la intalnire ai spus ca ti-a aparut problema la toate usile acum. Sau am inteles gresit
20-03-2012 03:37 PM
lex_snake Deconectat
Junior Member
**

ai inteles gresit
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-03-2012 03:50 PM de LAwR.)
20-03-2012 03:47 PM
sene Deconectat
Cel mai destept cedeaza primul

..........

Măgarul moare de drum lung şi prostul de grija altuia
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-07-2012 01:35 PM de sene.)
21-03-2012 08:00 AM
diadi Deconectat
Moderator

Alăturat: Nov 2011
(20-03-2012 03:13 PM)LAwR Scris:  Deci ai facut un test la amortizoarele spate si ti-a dat eficienta doar de 40%?

Si eu am probleme cu inchizatoarea dreapta spate. "Limba" aceea care culiseaza si blocheaza usa cand o inchizi e imbracata intr-un plastic ordinar care se rupe-sparge destul de usor din cate am vazut. De asemenea acel plastic are o cocoasa pe mijlos care permite alunecarea ancorei de pe stalp, iar daca acesta se rupe si ramane doar metalul din spate, usa se va inchide destul de greu si doar trantita!

Sa o stapanesti sanatos si fara alte probleme!

Am facurt si eu test de amortizoare la revizia trecuta - au iesit 60%.
Pentru a fi schimbate pe garantie, trebuie sa fie sub 50% - repet testul in toamna, poate ma fac cu amortizoare noi Big Grin

Aceeiasi problema cu plasticele din incuietori am si eu - 2 s-au rezolvat deja pe garantie (pe partea stanga), acum s-a bulit si cea de la pasager fata - o voi anunta la revizie pt. schimb.

"Be the change you wish to see in the world." (Mahatma Ghandi)
21-03-2012 08:26 AM
valentin91 Deconectat
Member

salut tuturor...in primu rand istudor vreau sa te felicit pentru alegerea facuta si o sa vezi ca nu o sa fi dezamagit de noua jucarie in ciuda vorbelor aruncate aiurea din partea celor din jur despre masinuta asta...asteptam sa ne povestesti putin despre masina ta.....probleme si toate cele..sa o stapanesti sanatos si la cati mai muti km fara probleme
21-03-2012 12:16 PM
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Va multumesc tuturor pentru primirea calda. Deja am aproape 30000 km si sunt multumit de ea. Ii dam inaninte.

21-03-2012 01:46 PM
B999TMD Deconectat
AdrianBV

Sambata dimineata am fost la Bucuresti, fiind foarte devreme, aproximativ 5.30 dimineata si soseaua fiind goala am avut curiozitatea sa vad ce poate hoverul meu. Cu 4 persoane in masina si cate un troller mic de fiecare am atins 190 km/h. Priviti ce a iesit. İmage İmage
Mentionez ca eram pe GPL.

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 07-06-2012 08:45 AM de B999TMD.)
07-06-2012 08:43 AM
diadi Deconectat
Moderator

Alăturat: Nov 2011
WAW...Big Grin
Cam tot pe acolo am ajuns si eu pe GPL, dar eram singur in masina.
Bravo - trag bine "chinezoaicele" !Wink

"Be the change you wish to see in the world." (Mahatma Ghandi)
07-06-2012 09:00 AM
B999TMD Deconectat
AdrianBV

De 1 Decembrie m-am "jucat" un pic offroad si pe gheata Big Grin
Ia uitati ce a iesit:
İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage

23-06-2012 07:43 AM
Mia Motors Deconectat
Membru

Alăturat: Jun 2012
...
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 28-06-2012 09:31 PM de Mia Motors.)
23-06-2012 08:05 PM
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)