Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Accidente cu Hover implicate
Autor Mesaj
LAwR Deconectat
Administrator

Alăturat: Oct 2011
RE: Accidente cu Hover implicate
Cocktail cu diverse accidente:

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
17-11-2011 01:57 AM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
diadi Deconectat
Moderator

Alăturat: Nov 2011
Si ca o comparatie - "marele" Hummer americanos:
RolleyesHuhUndecided
İmage
Oare din ce o fi facuta masina aia de a disparut sub autobuz, care abia daca s-a sifonat???!!!

"Be the change you wish to see in the world." (Mahatma Ghandi)
17-11-2011 08:17 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
ELEnNa Deconectat
Super Moderator

Din cate stiu eu (de prin filme) autobuzele scolare americane sunt pline de fier si bare protectoare. Deci cam orice masina s-ar strivi de un autobuz de ala. Insa in halul ala?! Si vorbim de Hummer, chiar asa. E frustrant. Tin minte ca acum putini ani tot mi-as fi dorit o astfel de masina si prima mea grija era faptul ca "Wow, super, tu iti dai seama ca in Hummer nu mori niciodata?!" .. Hahaha... Pare groaznic de impunatoare cand o vezi pe strada. O compari cu un tanc si automat te gandesti la stabilitate si siguranta.

Poate a fost un caz nefericit ceea ce ai prezentat tu mai sus, diadi. Blush
17-11-2011 01:33 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
LAwR Deconectat
Administrator

Inca unul de pe la noi:

İmage
İmage
İmage
03-12-2011 06:51 PM
iepure79 Deconectat
Member

Si daca e de la noi ce se intampla? p.s. Masinile acestei firme de paza apartin primului lot adus de ROChim , 2006 !Huh
04-12-2011 10:32 AM
LAwR Deconectat
Administrator

Adica? Ce ar trebui sa se intample? Care e scopul intrebarii? E doar o specificatie, nu vad ce poate fi mai complicat de atat.
04-12-2011 02:29 PM
iepure79 Deconectat
Member

nici eu! nu vad ce este funny daca pot spune asa despre accidente! eu am o oroare de cei ce ocupau locurile din auto! nu de ei ca oameni ci doar ce puteau pati!Undecided
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 04-12-2011 05:43 PM de iepure79.)
04-12-2011 05:43 PM
ELEnNa Deconectat
Super Moderator

Daca ai fi citit aici, toata lumea spune ca nu se bucura de raul ocupantilor din auto, insa pe noi ne intereseaza cum rezista Hoverul la impacturi. Din acest motiv se mai posteaza cate un accident. Nu e nici pentru divertisment, nici ca sa plangem de mila lor. E doar pentru cei interesati si dedicat celor care inteleg scopul postarilor.
Multumim.
04-12-2011 09:45 PM
diadi Deconectat
Moderator

Alăturat: Nov 2011
Am avut 2 daune - una in iarna si una prin iulie.
1. la trecere de pietoni, un "berbec" cu o dacie 1300 se propteste in bara mea spate. Norocul lui e ca a trecut milimetric pe langa carlig.
La mine - zgariata bara, rupta prinderea la senzorul de parcare si fisurata lampa de ceata din bara. S-a vopsit bara, inlocuit senzorii si ambele lampi.
La dacie - se vede din poze.
2. Intr-o parcate un "gaga" cu carnet de Ploiesti cu un Ford Tranzit (duba) mi-a facut bucuria - zice ca i-a "scapat" masina Angry
A intrat in usa dreapta fata - indoit usa, putin indoita nervura la usa spate si f. putin infundat partea centrala, de jos s stalpului - a presat pe contactul electric a usii.
Chiar lovita, usa a fost functionala la inchis / deschis (din telecomanda si cheie) si culisarea geamului.
S-a remediat prin inlocuirea usii, repararea la usa spate si s-a tras putin la stalp - au incercat prin interior si nu au putut, au spus ca are vreo 3 intarituri. Asa ca, au demontat contactul usii si au reusit sa traga de la gaura - oricum, a fost f. putin.
A durat mai mult pana am bagat masina in reparatii, deoarece celalalt avea RCA la Euroins, care nu vroiau sa plateasca (tot felul de texte) si pana la urma am facut masina pe CASCO meu.
A iesit f. bine - si nu am facut reparatia la vreo reprezentanta, ci la mine in oras (dealerul a fost de acord).
In a 4-a zi am ridicat masina.

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage

.jpg  SNC00033.jpg (Mărime: 1.4 MB / Descărcări: 2)
.jpg  SNC00032.jpg (Mărime: 1.33 MB / Descărcări: 2)

"Be the change you wish to see in the world." (Mahatma Ghandi)
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-12-2011 02:12 PM de diadi.)
05-12-2011 01:59 PM
ELEnNa Deconectat
Super Moderator

Iti dorim sa nu mai ai parte intamplari din astea. Sunt destule poze pe net si destule intamplari ale altora, deci avem de unde invata, nu trebuie musai sa incercam pe pielea nostra!! Big Grin
Drumuri bune.
05-12-2011 07:36 PM
iepure79 Deconectat
Member

(04-12-2011 09:45 PM)ELEnNa Scris:  Daca ai fi citit aici, toata lumea spune ca nu se bucura de raul ocupantilor din auto, insa pe noi ne intereseaza cum rezista Hoverul la impacturi. Din acest motiv se mai posteaza cate un accident. Nu e nici pentru divertisment, nici ca sa plangem de mila lor. E doar pentru cei interesati si dedicat celor care inteleg scopul postarilor.
Multumim.

Domnisoara sau Doamna cu tot respectul sunt sigur ca nu ati putut citi cu siguranta ce am vrut sa spun! Cand vorbesc de accidente stiu si ce spun ocupandu-ma de multi participanti la trafic si la ocupantii acestor masini ce sunt implicate in trafic! Medicina legala sunt sigur ca nu pareti a aveai habar ! nu e nimic ma pricep eu! A avea o masina sigura nu inseamna a nu se deforma! A mai scris eu ce se poate intampla si am fost luat in suturi! nu are rost sa mai scriu o data! Cu tot respectul pe care il am fata de dumneavastra va doresc calatorii fara evenimente!
05-12-2011 08:55 PM
ELEnNa Deconectat
Super Moderator

Eu v-am inteles punctul dvs de vedere si in trecut, si in prezent. Nu, nu ma pricep la medicina si nici nu trebuie sa stii medicina ca sa iti poti da seama ca poti muri si daca-ti intra un ciob in deget.
Incercam sa va determin sa nu ne mai judecati pentru faptul ca postam masini distruse, busite sau accidentate usor. Asta este rolul topicului. Daca nu vi se pare interesant, nu postati. Dar incetati sa mai cautati nod in papura. Multumesc.
05-12-2011 09:09 PM
iepure79 Deconectat
Member

Nod nu caut ! doar " o banca care sa cedeze prima" caut! Sunt sigur ca domnii inteleg mai bine?! chiar nu vad rostul topicului , daca ar fi etic v-as pune eu niste poze cu masini de nu s-au deformat si au murit toti prin cauze simple! dar nu ati intelege ce vreau eu ! si este simplu! industria auto studiaza deformarea de cca 20 de ani! medicina primeste informatia pe care o furnizeaza un dummy nu sa aiba si ea ceva ci pentru a ajuta un proiectant sa fereasca anumite zone! cam complicat?! sau doar Oauu! urmariti cu atentie capul dummy sofer intre secunda 0.03-0.09 de aici: http://www.youtube.com/watch?v=IhtubaEeZtI . si masina nu s-a deformat oau! ar spune unii!
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-12-2011 09:29 PM de iepure79.)
05-12-2011 09:18 PM
misca Deconectat
Junior Member
**

Am inteles ideea, poti sa o patesti si pe loc drept.
Am un coleg care a umblat cu gatul fixat in guler de plastic o saptamana ca l-a lovit cineva din spate cu 5-10 km/h in coloana la semafor. Daca se intampla la 30 poate i-l rupea de tot... dar nu asta e scopul topicului....
Noua ne place sa vedem partea aia de oameni care au avut noroc, stare de spirit si au iesit ok din situatie... sau nu.

Inca un "crash test" Hover:

İmage

İmage

İmage

Povestea este in felul urmator:
In masina se aflau 5 "crash test dummies". Au lovit si daramat un perete de caramida a magazinului comunal. Lovitura s-a produs pe partea sptanga-spate a masinii. Soferul de 46 ani s-a ales cu o comotie, un pasager de 56 ani a decedat in spital din cauza ranilor primite, alt pasager si-a rupt cateva coaste si ultimii 2 au fost internati doar cu vanatai.

Din declaratia politiei din regiunea Tambov, niciunul din dummies nu a consumat alcool, toti erau treji (fiecare al 4-lea, al 5-lea accident in Rusia e din cauza consumului - n.r.)
Masina avea cauciucuri de vara. Se presupune ca problema a fost ca dummy-ul sofer nu si-a pus cauciucurile de iarna si masina a derapat pe o portiune fara aderenta(actiunea s-a petrecut la sfarsitul lui noiembrie intr-o zona destul de nordica din Rusia).
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2011 12:16 AM de misca.)
08-12-2011 11:47 PM
LAwR Deconectat
Administrator

Unul usor:

İmage İmage İmage
02-05-2012 11:54 PM
LAwR Deconectat
Administrator

Inca unul de pe la noi:

İmage İmage İmage İmage İmage
15-01-2013 01:24 AM
marixen Deconectat
Member

Alăturat: Jan 2013
la acesta ultimul ii stiu eu povestea. este din focsani sot,sotie si copil. teferi fara o zgarietura.
- se deplasa pe drum cu prioritate si un talalau cu solenza a intrat in ei in partea dreapta ( venind de pe secundara) si apoi masina s-a rasturnat.
20-01-2013 12:54 PM
LAwR Deconectat
Administrator

Tot de la noi:

İmage İmage İmage İmage İmage İmage
29-01-2014 08:59 PM
ovidiu_nemteanu Deconectat
Super Moderator

Alăturat: Jan 2012
Toate arata foarte bine.
Unde pot gasi si eu un bosaj capota motor cum are cel portocaliu? Cred ca va imaginati ce as vrea sa fac .....
29-01-2014 10:13 PM
comanr Deconectat
Super Moderator

Alăturat: Feb 2012
se poate aduce modelul nou ,o sa ma interesez
29-01-2014 10:17 PM
Postează răspuns 

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Confuzie modele Hover ! Noi NU avem Haval H2 H3 etc, ci HOVER X240 LAwR 1 2,651 21-02-2012 01:56 PM
Ultimul mesaj: diadi

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)