Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doua modele noi de la GreatWall au primit aprobari UE
Autor Mesaj
LAwR Deconectat
Administrator

Alăturat: Oct 2011
Doua modele noi de la GreatWall au primit aprobari UE
Doua modele prezentate recent de catre Great Wall, Voleex C30 şi Voleex C20R, au primit aprobarea pentru comercializarea in Uniunea Europeana. Astfel, compania imbogateste portofoliul din seria Voleex pentru Europa. Great Wall este singurul producator de automobile chinez, care are toate aprobarile necesare pentru vanzarea de autoturisme in interiorul Comunitatii Europene.

İmage

Ambele modele vor urma sa fie produse in fabrica Litex Motors de langa Loveci, Bulgaria.

Procedura de aprobare este foarte stricta si complexa, dureaza aproximativ un an. Aceasta include 48 de teste in total, dintre care 13 se refera la siguranta activa si pasiva, 13 privind securitatea autoturismului si 8 privind protectia mediul inconjurator.

İmage

Modelele GreatWall indeplinesc cerintele si standardele stricte privind nivelul emisiilor, siguranta si ecologie din UE.

Testarea completa nu este doar pentru produsele auto ci este de asemenea si o ancheta cuprinzatoare privind capacitatile si conditiile de productie a intreprinderii si a sistemului de management al produselor. RRR (Re-utilizarea, reciclare si recuperare) este considerat ca fiind cel mai dificil dintre toate programele de certificare si de testare VSU.

İmage

In numai 17 luni de la lansarea de piaţa, Voleex C30 a vandut peste 200.000 de automobile in China, modelul este inclus în lista Top 10 cele mai bune vanzari de autoturisme compacte, masina de familie din tara. Pana în prezent, Voleex C30 este vandut cu succes in mai mult de 50 de tari.

İmage

Modelul Voleex C20R se mandreste cu performante sportive excelente, multe functii si confort sporit.

In 2012 se asteapta ca si Hover H6 - succesorul lui Hover H5 - sa primeasca aprobarea UE.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 01-02-2012 03:01 AM de LAwR.)
01-02-2012 03:00 AM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  RE: Locul 7 pentru echipa GreatWall in clasamentul final al Raliului Dakar 2012 diadi 11 3,742 11-08-2016 10:10 PM
Ultimul mesaj: paraschivrazvan25
  Prezentare GreatWall la Ruse - Bulgaria LAwR 11 3,975 02-01-2014 09:19 AM
Ultimul mesaj: Vasea
  Locul 7 pentru echipa GreatWall in clasamentul final al Raliului Dakar 2012 LAwR 2 2,387 30-12-2013 01:04 PM
Ultimul mesaj: comanr
  Fabrica GreatWall din Bulgaria -Litex Motors- Si-a deschis oficial portile LAwR 14 7,487 15-05-2012 03:33 PM
Ultimul mesaj: sailor
  GWM a lansat cinci modele noi în Ucraina ELEnNa 0 1,468 26-10-2011 01:10 AM
Ultimul mesaj: ELEnNa

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)