Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
portocala mecanica
Autor Mesaj
andretag81 Deconectat
Proaspat inscris
*

Alăturat: Dec 2011
portocala mecanica
Am descoperit marca asta din greseala! si nu regret! eu si sotul meu eram in cautare de masina de vreo 2 luni, o cu totul alta marca! el a descoperit Hover-ul, la inceput, din poze..nu pot spune ca mi-a placut, dar cand am vazut-o..a fost dragoste la prima vedere! apoi am cautat pe net informatii despre ea, erau pareri si pro si contra..nu stiu ce ne-a determinat..dar am simtit ca ea este aleasa!
GWM HOVER-ul meu este portocaliu, din 2007, 4x4, il am de 2 saptamani!
deocamdata sunt multumita de ea! este foarte usor de condus, cel mai mult iubesc la ea oglinzile alea imense! consuma foarte putin! cam 10-11 la 100 km! e pe gaz!
Pana acum la dezavantaje as trece doar impozitul care e 850 lei si RCA-ul de 600 lei pe an...
Am fost ieri pe drumul catre Retezat..la un moment dat se vedeau masini trase pe dreapta ..a aparut o portiune de gheata de vreo 10 m..am trecut cu usurinta!
Sper sa ne bucuram de ea cat mai mult timp!

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
İmage İmage İmage İmage
29-12-2011 02:33 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
ELEnNa Deconectat
Super Moderator

Alăturat: Oct 2011
RE: portocala mecanica
Si eu va doresc cat mai multe experiente frumoase cu portocala voastra! Arata foarte bine masina, are o culoare frumoasa.

Si intr-adevar se comporta f bine pe drumuri de munte dar si pe drumuri inzapezite, inghetate (mai ales ca la voi incepe iarna mai devreme si se termina tarziu Big Grin ).Ti-am spus si despre experienta noastra de la Straja. A mers Hoverasul de minune. Smile

Nu stiu cum ai scos tu consumul ala pe gaz, ca noi nu reusim sub 12% (ce-i drept s-a intamplat o singura data, si anume ieri, in drum spre Buc.) si ne plictisim groaznic !! Smile) Dar Laur a avut "placerea" sa scoata si 17% la drum intins - (intins pe naiba, stim cu totii cum sunt drumurile la noi, tiruri, depasiri...) ce-i drept, pe autostrada a calcat-o la 140-150 km/h, si fiind seara, tot restul drumului s-a dus, in medie, pe la 100-110. In Bucuresti consuma cam 15%.

Indiferent, avand in vedere ca e pe gaz, suntem multumiti asa cum consuma. E si vina lui Laur ca are un stil de condus agresiv.

Sa o stapaniti sanatosi, cat mai mult si fara incidente!
29-12-2011 02:51 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
andretag81 Deconectat
Proaspat inscris
*

multumim! la fel si voi! oricum voi posta toate experientele cu portocala, fie ele frumoase sau neplacute!
29-12-2011 02:59 PM
diadi Deconectat
Moderator

Alăturat: Nov 2011
Bine ai venit!
Sa va bucurati de portocala multi km, fara probleme!
Faina culoarea - iese in evidenta... Wink
In teren se comporta bine, dar atentie la cauciucurile originale (daca le mai are), cu toate ca au M+S, nu sunt chiar performante pe zapada.
Consumul e f. bun. Din cauza "talpei" si eu ajung rar la valorile astea - in general 12 - 14% de GPL.
Bafta!

"Be the change you wish to see in the world." (Mahatma Ghandi)
29-12-2011 03:04 PM
andretag81 Deconectat
Proaspat inscris
*

mersi!
la inceput nu mi-a placut culoarea, dar am acceptat-o asa cum e!
cauciucurile sunt pirelli scorpion noi..s-au comportat bine pana acum!
29-12-2011 03:36 PM
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)