Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: Defectiune afisaj LCD
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
A inceput sa miroase a ars si a inceput sa iasa fum din zona
LCD-ului.
Prima masura care am luat-o a fost sa decuplez borna de la masina.
Voi duce masina la un electrician sa verifice problema.
Intre timp aveti niste sfaturi legata de aceasta problema sau daca a mai patit cineva asta?

Multumesc.
care lcd?
Nu cumva ai facut ceva modificari pe acolo? Ai schimbat multimedia? Ai un scurtcircuit de toata frumusetea ori ai cuplat o mufa altudeva decat in locul normal. Sa nu mergi cu masina asa pentru ca te trezesti cu un incendiu la bord cad nu te astepti.
1.Cel care afiseaza temperatura / clima / muzica
2.E stoc tot nu am modificari

Dar am in plan sa schimb cu totul unitatea cu cea vanduta de Diadi.

(09-01-2017 08:25 PM)DaniD Scris: [ -> ]A inceput sa miroase a ars si a inceput sa iasa fum din zona
LCD-ului.
Prima masura care am luat-o a fost sa decuplez borna de la masina.
Voi duce masina la un electrician sa verifice problema.
Intre timp aveti niste sfaturi legata de aceasta problema sau daca a mai patit cineva asta?

Multumesc.
acela nu este LCD adica afisaj cristal lichid ci este un tub nixie adica o lampa, cel mai probabil exista defect electronic pe placa afisajului (sursa defecta)
(08-02-2017 04:11 PM)comanr Scris: [ -> ]acela nu este LCD adica afisaj cristal lichid ci este un tub nixie adica o lampa, cel mai probabil exista defect electronic pe placa afisajului (sursa defecta)

Corect si de regula are o tensiune anodica de vreo 80 v.
Este un sistem vechi dar are avantajul ca lumineaza mult mai bine decat LCD
URL de referinţă