Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: se vinde si avionul meu
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
Din motive stricte de upgrade se vinde si avionul meu, o sa pun link catre anunturile de vanzare aici:

http://www.autovit.ro/gwm-hover-C31366404.html

http://mercador.ro/oferta/gwm-hover-2007...6250f19510

ca si info suplimentare, ar fi ca taxa este platita si nerecuperata deci nu se plateste taxa, pot oferi factura la vanzare.
Eu zic sa il pastrezi. La banii astia nu il dai veci, romanul daca cauta Hover, se uita la alea de 4000 euro. Deja de la 8000 in sus iei masini cu cateva clase bune mai sus decat Hoverul. Iar sa il dai cu 4000 e bataie de joc pt tine, munca si banii pe care i-ai bagat.

Ce ai vrea sa iei?
nu sant foarte hotarat, in functie de buget , probabil un pajero scurt sau o toyota din aia veche. bineinteles ca nevasta mea vrea un suv rapid.
la prima vedere atelajul pare scump dar daca pui doar cele 4 elemente:

suspensia-500eur-fara manopera
diferentialul - 500eur-fara manopera
carligul de remorcare -500eur cu manopera
rotile aproape 1000eur

le aduni si le scazi din pretul meu afli exact un hover de pe piata doar ca asta al meu are distributia facuta recent, e foarte bine legat si extrem de atent intretinut.

mentionez ca masina are parbriz nou de cateva luni, a sarit o piatra in cel original cand eram in trafic.

alternatorul a fost revizuit(perii noi)

baterie de 1 an bosch silver , 680EN, 74Ah

pompa de servodirectie upgrade (120bar) audi a4, inlocuita acum 2-3 ani

lichid de servodirectie sintetic febi S6161(cold climate)

masina e pur si simplu "turnkey", e perfecta.
anuntul va ramane activ doar pe mercador.

cei de pe autovit o fac prea mare in timp prea scurt Big Grin

banuiesc ca oricum e un fel de cumetrie autovit-mercador dar atat timp cat e free sant prietenii mei.
Dar cine e interesat sa cumpere o masina, pe autovit o sa caute acea masina, nu se schinuie pe mercador printre telefoane, oale, tigai si branza Big Grin Dai 2 euro/2 saptamani, dar ai sansele cele mai mari sa o vinzi. Desi repet, cel mai sigur nimeni nu o sa iti dea cat ceri, mai degraba vinzi separat ce ai in plus pe ea si o dai cat mai "cheala" la un pret mai mic.
daca cineva cauta un hover bun o sa se uite si pe forum, fiind singurul din romania pentru hover.

stii cum e , vaca buna se vinde din staul, nu am de gand sa fac mare tam tam sau sa o scot la targ.

masina se va vinde cu toate upgrade urile, doar la pretul afisat ca la nemti , nici un cent in minus.

e plina piata de golanii ieftine , incurcaturi cu acte s.a.

eu vand mai mult decat o masina, vand o masina care a fost tratata corespunzator, upgradata cu mult bun simt, cu zero probleme, lucru rar in romania, mai ales la o masina 4x4.

nu spun ca n or fi altii care au si ei la vanzare lucru la fel de bun insa eu nu am vazut.

cele diesel sant cu motoare chinezesti si au cilidree mare, cele cu euro4 sant problematice.

singurele hovere de incredere raman cele din seria euro 3, cu o sonda lambda.
cateva poze,

am primit si prima oferta serioasa la telefon:

va fac o oferta, zic da spuneti nu e o problema:
5000 euro,
multumesc, va sun eu pe fix!Big Grin
da-le ma pace la aia, au vazut ei pe autovit ca ar cam fi atat un hover din anul ala, gata, toate sunt la fel, daca mai stai juma de an, te suna si iti ofera 4500.

io zic ca nu vrei neaparat sa il vinzi, nici nu prea merita dat cu mai putin, de primit nu cred sa primesti banii aia, toti care se uita la hover (me included cand l-am luat pe al meu) vor ieftin, asa ca probabil ca ramai cu ea - ceea ce nu e o problema in definitiv, decat sa o dai degeaba, mai bine ramane a ta.

offtopic: ala e ceva siloz de ala in poza, asa-i? ce greata mi-e de ele, cand se uda pleava aia din varf unde sunt antenele, si se lipeste de tine si mai si pute... bine macar ca la unele mai merge liftul, ca altfel ai pus-o
nu mergea acolo...Big Grin
naspa, mai ales daca ai de bagat vrla-uri in cabineti, esti fiul ploii...
nu, era o problema cu o microunda, da stii cum e , "Munca al face pa om" Big Grin
(28-01-2014 11:48 PM)comanr Scris: [ -> ]am primit si prima oferta serioasa la telefon:

va fac o oferta, zic da spuneti nu e o problema:
5000 euro,
multumesc, va sun eu pe fix!Big Grin

Cred ca acelasi individ m-as sunat si pe mine... la plimbare!!!

Cea mai "serioasa" oferta a fost de 6300e - poate peste vreo cativa ani...
o , daa sant de acord!
Salutare
Si eu am vrut sa cumpar una acum ... dar sa vandut pana m-am hotarat.
Tot in 5000 de euro.
Chestia e ca tot ce pui suplimentar pe masina, desii costa destul de mult,
nu se recupereaza mai deloc prin vanzare.

Eu inca mai caut varianta aia pana in 5000 .. Big Grin
O so gasesc pana la urma, sa fie si pe placul meu.
sant multe variante la 5000 de euro insa la mai toate ai de facut:

-amortizoare
-anvelope
-pivoti inferiori /superiori
-distributie completa
-revizie sistem franare
-incalzire in scaune(iarna e nasol fara si o sa i pui)

nu vorbim de upgrade uri, alea sant gratis, cum zici si tu, nu mai iei banu pe ele dar lucrarile de mai sus sar lejer mia de euro, unde mai pui ca unele au si taxa recuperata.

masina mea(zero accidente) este cu aceste lucruri recent facute, chiar ieri am inlocuit pivotii inferiori pentru ca unul din ei avea joc, asa tin eu masina, nu imi pare rau daca nu o vand.

majoritatea cumpara o masina mai ieftina la second hand pentru ca:

-vor in perioada urmatoare sa aiba miscare in foaie, adica o caruta de treabaBig Grin

-nu au banii necesari

-nu stiu cu ce sa mananca o masina buna si una nebuna
update de pret 6200 (h)euro!

astazi am fost contactat prin sms de mia motors!, atasez discutia Big Grin

masina a fost inmatriculata in luna 6 din 2007, taxa era mica , ceva gen suta de euro, nu stiu exact, nu a fost recuperata, logic, se poate demonstra cu dovada anaf.
"NAIS" Smile
tu n-ai inteles ma, te-a binecuvantat cu bagarea in seama insusi dealerul MIA MOTORS!!!! coaie

si tu vorbesti asa cu ei...
sant un bulangiu!

eu nu stiu ce e in capul unora, la un moment dat aveam senzatia ca vand o taxa nu o masina, adica cum sa dai semeseu sa tragi taxa pe semeseu, incredibil ce prosti sadea exista pe acest pamant.
Pagini: 1 2
URL de referinţă