Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: Audi A4 Avant, 1.8 Turbo, 2007
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Salutare tuturor !!!

Acum 3-4 saptamani am vandut HOVER-ul, care si-a făcut treaba impecabil, insa vroiam ceva mai multa putere si am renunțat la el in favoarea unei masini mai mici si mai puternice.
Nu renunt de tot la HOVER, astept sa vina H5 in Romania si voi sari pe el imediat ce apare.
Dar pana atunci sa va prezint noua "jucarie".

Audi A4 Avant
Culoare argintiu metalizat
Motorizare Benzina 1.8 Turbo 16 valve
Putere 120 KW - 165 Cai putere
An fabricatie aprilie 2007, facuta pentru Germania, adusa in tara in Noiembrie 2007 la 6.800 km
Unic proprietar in tara
viteza maxima dezvoltata în carte 228 km/h (eu am mers cu 240 km/h)
Kilometri reali cu carte service 74.000
Anvelope noi
Mașina a fost achiziționată de la TIRIAC AUTO RULATE si am beneficiat de:
- O REVIZIE GRATUITA CU SCHIMB DE FILTRE ȘI ULEIURI
- ÎNLOCUIRE MODUL INCHIDERE GEAM SI USA SPATE DREAPTA GRATUIT (FACEA FIGURI)
- GARANTIE 12 LUNI FARA LIMITA DE KILOMETRI, PENTRU CUTIE ȘI MOTOR

Optiuni:
Computer de Bord plus
Pilot automat
dublu climatronic
Geamuri electrice
Oglinzi electrice si incalzite
dezaburire si geamuri laterale portbagaj, nu doar luneta
proiectoare ceata cu xenon din fabrica
scaune incalzite
cotiera fata + spate
folie autorizata
jante aliaj originale
kit reparatie roata cu compresor si adeziv
deschidere portbagaj din cheie
evacuare sport originala
instalație de sonorizare 10 ieșiri originala AUDI cu stație audio integrata
[attachment=1119][attachment=1120][attachment=1121][attachment=1122][attachment=1123][attachment=1124]
sa o stapanesti sanatos..arata impecabil...cat a costat???
Draguta Smile Nu sunt in fan al break-urilor, eu mi-as fi luat sedanul, dar fiecare isi stie nevoile.
Masina costa 8.990 euro pret de showroom si am reusit sa negociez pana la 8130 euro.
Am preferat break, la sedan nu imi place spatele, plus ca din cand in cand am nevoie de spatiu mai mult, mai transport ceva voluminos, nu neaparat greu.
La banii astia, e ok Smile Si cu garantie 1 an la motor si cutie. Dar ti-au dat ceva scris legat de garantie? Si unde e valabila, doar la ei la service?

Are folie pe geamurile fata?
Garantia este acordata conform unui contract si a unui certificat de garantie.
Ea este valabila in toata reteaua tiriac auto.
Da are folie si pe spate si pe fata.
(27-11-2012 10:05 AM)B999TMD Scris: [ -> ]Salutare tuturor !!!

Acum 3-4 saptamani am vandut HOVER-ul, care si-a făcut treaba impecabil, insa vroiam ceva mai multa putere si am renunțat la el in favoarea unei masini mai mici si mai puternice.
Nu renunt de tot la HOVER, astept sa vina H5 in Romania si voi sari pe el imediat ce apare.
Dar pana atunci sa va prezint noua "jucarie".

Audi A4 Avant
Culoare argintiu metalizat
Motorizare Benzina 1.8 Turbo 16 valve
Putere 120 KW - 165 Cai putere
An fabricatie aprilie 2007, facuta pentru Germania, adusa in tara in Noiembrie 2007 la 6.800 km
Unic proprietar in tara
viteza maxima dezvoltata în carte 228 km/h (eu am mers cu 240 km/h)
Kilometri reali cu carte service 74.000
Anvelope noi
Mașina a fost achiziționată de la TIRIAC AUTO RULATE si am beneficiat de:
- O REVIZIE GRATUITA CU SCHIMB DE FILTRE ȘI ULEIURI
- ÎNLOCUIRE MODUL INCHIDERE GEAM SI USA SPATE DREAPTA GRATUIT (FACEA FIGURI)
- GARANTIE 12 LUNI FARA LIMITA DE KILOMETRI, PENTRU CUTIE ȘI MOTOR

Optiuni:
Computer de Bord plus
Pilot automat
dublu climatronic
Geamuri electrice
Oglinzi electrice si incalzite
dezaburire si geamuri laterale portbagaj, nu doar luneta
proiectoare ceata cu xenon din fabrica
scaune incalzite
cotiera fata + spate
folie autorizata
jante aliaj originale
kit reparatie roata cu compresor si adeziv
deschidere portbagaj din cheie
evacuare sport originala
instalație de sonorizare 10 ieșiri originala AUDI cu stație audio integrata

Salut,

Sa o satapanesti sanatos.
Frumos "Bolid de familie" Big Grin
Multumesc mult, deja am 20.000 km cu ea, nici o problema, am pus GPL - BRC merge super bine is consuma mai putin decat Hoverul!
Cred si eu ca e consumul mai mic ca la HoverTongue Doar e cu vreo 500kg mai usoara si tractiune fata. Multi km inainte!
Multumesc, nu e cu mult mai usoara decat Hoverul, doar vreo 300 kg, da, tractiunea fata e un atu la consum si faptul ca nu e asa inalta precum hoverul, insa si calutii aia trebuie sa pape si ma asteptam sa ia cam la fel.
Hoverul e greu si are motor mic. Infiniti-ul care e cu 500kg mai greu si motorul V8 4.5l 320 CP consuma cu 2-5l mai putin decat hoverul la acelasi stil de mers.
laur si eu beau, nu mereu totusiBig Grin

la 100km/h hoverul consuma 8,5-9L /100km. un v8 nu consuma mai putin cu 2 litri , niciodata , doar in cadere libera.
La 70km/h Hoverul consuma 10-11. La 100 ia 12-14. La 140 vreo 18% la 160 unde e si limitarea sare de 20-25%.
Infiniti la 70 consuma 8, la 100 10-11, la 140 vreo 14%, la 160 vreo 16% la 200 20% la 233 unde e limitarea, 25%. Am mai zis ca singurul avantaj pt Hover e GPL-ul, altfel il zburam de mult! Fa tu calculele privind diferenta de consum. Am fost bland cand m-am limitat la 2-5l%. De exemplu la 160km/h e o diferenta de consum de pana la 10%. Iar mai sus de 160 nu avem ce sa discutam pt ca Hoverul nu ajunge. Si pe langa V8 4.5l 320cp, infiniti e 4x4 permanent, cutie automata si + vreo 500kg.

Nu imi zi ca al tau la 100 ia 8.5% ca astea sunt minciunele. Pana si chinezul da un consum minim de 9.1% in exterior, astea in conditiile cele mai optime si la o viteza de maxim 70km/h Smile Chiar nu are rost sa ridicam in slavi chinezaria mai mult decat marita Tongue

Au mai fost discutii despre consum si media pt hover e cea spusa anterior.
Inainte sa pun rotile astea scoteam frecvent sub 10. Cel mai economic este in viteza a 4 a la 80 km/h , cu raport 4.55 si roti normale undeva la 7.5l/100.
hoverele mai noi cum le aveti voi au raport mai mic in grup si consuma la greu din cauza ca sarcina pe motor este mai mare.
Salutare stimabililor,

Intre timp am mai facut mici modificari pe la masina, o alarma VIper direct pe inchidere, si pentru a nu deranja alti participanti la trafic am pux xenon cu lupa si angel eye.
Am mai facut vreo 40.000 km, totul in regula cu ea.
Singura problema pe care o intalnesc cam odata la 2-3 luni, imi da o eroare in bord la comutarea de pe benzina pe gaz si nu stiu de ce.
Sterg si dupa cateva luni revine.
si la ce se refera eroarea respectiva ?
In VAG spune eroare de comutare intre Benzina si GPL.
si pe o diagnoza gpl apare ceva ?
URL de referinţă