Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: Rechemarea in service a tuturor autoturismelor GWM
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8
Dorim sa va aducem la cunostinta urmatoarele:

Great Wall Motors LTD China ne-a informat faptul ca o parte din garniturile prezente pe autoturismele GWM Hover, Steed si Cowry, nu sunt conforme cu reglementarile europene.

Aceste garnituri, folosite la imbinarea subansamblelor motorului, contin o cantitate mica de fibre de azbest. Cu toate acestea, ne-au asigurat ca nu exista niciun pericol pentru sanatatea conducatorului auto sau pentru pasagerii care folosesc acest autovehicul.

Totusi, suntem nevoiti sa procedam la schimbarea reperelor afectate , fara niciun cost .

Va asteptam in service la Craiova , programari la colegul nostru Dan Cristescu 0788955977.
Campania va demara dupa data de 15 octombrie .
Cum se poate beneficia de aceste schimbari, daca masina a fost cumparata de la un particular ?
Indiferent de provenienta.
Gratuit.
In Ardeal, este vreun service autorizat GWM ?
deci trebuie sa vin si eu cu a mea dupa data de 15 octombrie nu??? daca da o sa imi fac programare si am zburat la craiova...
Da. Toata lumea .
Te asteptam .
Despre ce garnituri de la motor este vorba? Si numai la Craiova se pot efectua aceste inlocuiri? Eu de ex am beneficiat de garantie la Nipon Constanta, sper ca poate fi vreo posibilitate sa rezolv aici sau daca nu o sa fac o plimbare pana acolo.
Este vorba despre multe garnituri . Practic se va da jos motorul complet .
O sa intram in amanunte saptamana viitoare .
(09-10-2012 12:47 AM)Mia Motors Scris: [ -> ]Este vorba despre multe garnituri . Practic se va da jos motorul complet .
O sa intram in amanunte saptamana viitoare .

Cate ore estimati ca va dura interventia?
Am ceva curiozitati:
- in general producatorii recomanda in cazul in care se demonteaza distributia, aceasta sa fie inlocuita. Acum se demonteaza? Daca da, se inlocuieste?
- se desface chiuloasa?... se inlocuieste garnitura?
- se schimba uleiul?
Asteptam amanuntele de saptamana viitoare!
Se estimeaza 8 ore de lucru .
Detalii dupa 15 octombrie .
parerea mea e sa stam linistiti cu ale noaste hovere si sa nu desfacem nimic, ca doar nu s-o face gaura in cer.
Nimic nu e obligatoriu , suntem intr-o tara libera , cica... Wink

Doar ca la o operatiune de o asemenea anvergura puteti beneficia de revizie , de curatire sau schimbare a mai multor componente sau/si consumabile , de tester si verificari , multe lucruri bune si importante pentru masina dumneavoastra .
Suntem convinsi ca mult mai "rotund" vor fnctiona masinile iesite dupa o zi intreaga de lucru in service.
Si daca GWM da sute de euro numai pe manopera la fiecare masina inseamna ca e chiar important si de luat in seama!
deci nu ma costa nimic...practic tot ce o sa se schimbe la masina daca va fi nevoie si aici ma refer la acele garnituri nu ma va costa nimic nu??? eu zic ca nu degeaba ne-au chemat in service...fiecare face ce vrea cu masina lui....
Acele garnituri si manopera aferenta nu costa absolut nimic , plateste GWM China pentru asta .
am inteles...ne auzim curand la craiova...numai bine...
E vorba de inlocuirea garniturilor. Se pare ca in componenta acestora se afla si azbest, azbest care se pare ca poate produce cancer.
pai produce cancer motorului . oamenii stau in masina nu la motor.
In Europa nu se mai folosesc garnituri care sa aiba in compozitie azbest , tocmai pentru pericolele pe care acesta le prezinta . Prezenta lor la motor unde sufera incalziri , socuri si ventilatii (spre habitaclu!) nu mai este acceptabila.
sa inteleg ca trebuie inlocuita si garnitura de chiulasa?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8
URL de referinţă