Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: autologex bucuresti
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
nu vreau sa dau cu parul in toti angajatii de acolo...dar electricianul auto ar trebuii sa se apuce de schimbat becuri si neoane .....m-am dus cu masina la ei cu niste probleme electrice si dupa constatarea defectelor trebuia sa dau vreo 700 de euro pe piese,sa le aduc la ei pt.ca ei nu aveau,mai precis un electroventilator,o spirala airbag,un ansamblu stergator spate si un display,toate astea spuneau ei ca sint arse......noroc ca nu m-am dus ca tolomacul sa cumpar piesele.....dupa ce am primit ajutorul baietilor de pe forum ,iata si rezolvarea...electrovent.bun,era rezistenta de la treapta 1 arsa...s-a reparat cu doua fire si un tub de silicon..,spirala airbag arsa....s-au miscat niste mufe si nu a mai fost arsa....,stergator spate ars motorasul....aiurea...era blocat axul stergatorului...s-a desfacut si s-a reparat.....,si in final singurul defect pe care l-au nimerit a fost display-ul,care intradevar a fost ars si care s-a inlocuit.......ce spuneti super meseriasi nu? Angry
Cu display-ul ti-am zis, du-l la un electronist pt ca am o presimtire ca are ceva minor ... Big Grin
mai mult ca sigur cred ca s-a ars vreun condensator sau rezistenta de pe placa aia mica care alimenteaza procesorul.....am desfacut si in afara de afisaj pe care este lipit un integrat-procesor ..nu stiu exact ce este...mai are o placuta cu tranzistori ,rezistente si condensatori,posibil sa fie ars ceva acolo........
BUNA DIMINEATA !HELP!
AM NEVOIE DE AJUTOR. AM UN HOVER, SI NU IMI PLACE CUM MERGE. Consum mare, trepidatii...
Spuneti va rog unde pot merge cu el la o constatare? Sunt din Bucuresti, si as prefera sa ne ajung la Scaieni.
Astept va rog informatii....PLS...(sunt soferita si nu ma prea pricep mult la astfel de inginerii de mecanica sau electrica auto..)
Buna.
Consumul e normal, "mare". Dar cat de mare e al tau? Cat iti consuma?
Nu e o masina silentioasa, dar la fel, depinde ce fel de trepidatii ai tu.
Buna ziua,

In cazul in care nu ati rezolvat problema pana acum , va asteptam pentru constatare , in service-ul nostru din Alexandria , specializat in GWM HOVER.
Programari la tel: 0754530915. Dealer autorizat.
URL de referinţă