Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: >> Organizare prima intalnire NATIONALA GWM-Club.ro !!
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3
Cred ca a venit timpul sa deschid si un astfel de subiect, e momentul sa ne cunoastem in realitate, avand in vedere ca suntem din ce in ce mai numerosi si impartiti prin toata tara.

De asemenea sa fie o ocazie de relaxare si de a vizita locuri noi!

Propun ca intalnirea nationala sa se desfasoare pe durata a 3 zile si 2 nopti(vineri-duminica), intr-un weekend din iunie-iulie, iar ca si locatie undeva in centrul tarii, sa fie accesibila ca si distanta, pt cat mai multa lume!

Va astept ideile privind locatia si data, apoi le supunem la vot! Smile
Salutare,

Ideea e super, eu unul sunt perfect de acord.
Acum depinde de preferintele fiecaruia, eu unul propun zona BRAN sau marginimea Sibiului, care sunt superbe in acea perioada.
Daca va intereseaza o "iesire" in aer liber, cu campare si alte cele stiu iarasi cateva locuri foarte frumoase, cu toate conditiile necesare.
Aici punctez Cheia, Lacul Rosu, Baile Tusnad.

Repet, in functie de ce doresc si ceilalti.

Eu unul sunt mai degraba adeptul naturii, cu campare si tot ce tine de dormit in aer liber.
Sau in perioada aia TRANSFAGARASAN, e superb.
Buna! Smile

In ceea ce priveste intalnirea, fiind prima de genul acesta pentru clubul nostru, este mai bine sa o organizam undeva la o pensiune sau un hotel. Este cel mai safe asa. Sa avem timp cat mai mult pentru a ne cunoaste, decat sa ne luptam cu ursii care dau tarcoale la cort. Big Grin
Apoi, pe masura ce ne cunoastem si organizam mai multe intalniri, vom putea sa ne destindem si in natura, de ce nu. Smile

Sa inteleg ca tu ai 3 propuneri : Bran, Sibiu si Transfagarasan. Nu? Dar asteptam si o propunere pentru data in care sa se desfasoare evenimentul in functie de disponibilitatile fiecaruia si daca este nevoie, supunem la vot si data.

Ok, asteptam sa isi mai dea si restul cu parerea... Smile
Sunt de acord cu varianta pensiune hotel, nu am nimic impotriva.
Ca si perioada propun 29 iunie-1 iulie.
Asteptam si pe ceilalti membri cu propuneri.
Bine ca incepem sa ne "urnim"...
Cred ca in zona / imprerurimile Brasovului sunt destule variante, mai ales ca este cea mai centrala pozitie.
Tinand cont ca se apropie vara cu concedii, vacante etc, propun data de 15 iunie.
Pentru inceput sa stabilim data si locatia, apoi sa vedem de o rezervare la vreo pensiune / cabana / motel... sa nu ramanem cu varianta cortul... Big Grin
Sa vedem si ce doreste lumea in acele zile, sa ne plimbam sau sa stam linistiti?

Daca e de plimbat, propun sa ne stabilim pe Valea Prahovei pe undeva, iar sambata sa plecam in plimbare pana la Babele, Lacul Bolboci, Pestera Ialomicioara, ca tot avem jeep-uri Big Grin

Adica traseul asta:
http://maps.google.ro/maps?saddr=DN71&da...sz=15&z=12
Propun o locatie excelenta din toate punctele de vedere: - http://www.vilabran.ro
Nu vreti intalniri ... ?! Sad
Pacat ... e mult mai frumos sa stai in fata unui foc de tabara si sa povestiti cum va merg masinile ... Daca nu vreti sa propuneti locatii, macar propuneti date. Locatia o gasim noi. Si cautam ceva dragut la preturi mici, maxim 100ron pe camera/ noapte. Asa ca, incepeti sa va ganditi la datele cand credeti ca aveti chef de iesiri, si propunem la vot. Smile
(23-03-2012 07:55 PM)diadi Scris: [ -> ]Tinand cont ca se apropie vara cu concedii, vacante etc, propun data de 15 iunie.

(24-03-2012 01:16 AM)LAwR Scris: [ -> ]Daca e de plimbat, propun sa ne stabilim pe Valea Prahovei pe undeva, iar sambata sa plecam in plimbare pana la Babele, Lacul Bolboci, Pestera Ialomicioara, ca tot avem jeep-uri Big Grin
Ok! - asteptam.... Big Grin
accept orice locatie dar va rog ca anuntul sa se faca din timp.
parerea mea este ca unul singur tre sa faca o propunere concreta ,adica locatie,cazare ,costuri......pentru ca altfel sunt o mie de pareri........iar dupa ce apare propunerea concreta discutam
pana la urma ne intalnim ca sa ne cunoastem ,sa discutam,sa facem schimb de informatii.......nu sa vizitam pasunile si padurile patriei.....bineinteles asta nu exclude o locatie frumoasa unde sa ne simtim bine
daca ar fii dupa mintea mea m-as oprii direct pe o balta...ha,ha....lawr stie de ce
Corect ... cineva trebuie sa ia problema in mana si sa se ocupe, si sa transmita date concrete. As zice undeva in centrul tarii sa fie o distanta egala din toate partile ... poate Brasov. Sau poate vreti sa veniti la Neamt? Cu placere.
Va propun urmatorul traseu :
- vineri deplasare Piatra Neamt , cazare si masa la o pensiune din localitate, vizitare oras;
- sambata plecare dimineata pe traseul - Piatra Neamt - Targu Neamt , cu vizitarea Manastirilor Agapia si Varatec. Tg. Neamt - Casa Memoriala Ion Creanga. Apoi deplasare spre Statiunea Durau - cu vizitarea Rezervatiei de zimbrii si Manastirea Neamt. Cazare Durau + masa. Total cca 110 km.
- duminica dimineata - masa, scurta drumetie pe Ceahlau ( pe jos) si deplasare spre case. Intoarcerea spre Piatra Neamt pe langa lacul de acumulare Bicaz - un drum virajat si foarte frumos.
Ce ziceti?
Fratilor m-as baga si io la intalnirea asta fiindca vreau sa-mi iau si eu un Hover. Doar asa cred ca as afla mai multe detalii de la voi si as putea testa unul. Din pacate observ ca activitatea pe acest subiect a fost abandonata.
ELEnNa avem initiativa? Avem locatie? Timpul se scurge si mai e putin pana la "intalnire".
Perioada ramane valabila pt intalnire? Sa stiu cum imi aranjez si io apele.
Asteptam cu totii feed-back!!!
(24-04-2012 08:05 AM)diadi Scris: [ -> ]
(23-03-2012 07:55 PM)diadi Scris: [ -> ]Tinand cont ca se apropie vara cu concedii, vacante etc, propun data de 15 iunie.

(24-03-2012 01:16 AM)LAwR Scris: [ -> ]Daca e de plimbat, propun sa ne stabilim pe Valea Prahovei pe undeva, iar sambata sa plecam in plimbare pana la Babele, Lacul Bolboci, Pestera Ialomicioara, ca tot avem jeep-uri Big Grin
Ok! - asteptam.... Big Grin

Asteptam...mobilizarea!!!
Trebuie sa tinem cont si de vreme, daca vrem plimbare Wink!
... si prognoza ne este chiar buna, dar se mai poate schimba intre timp...
Vremea Iunie
Raman la propunerea initiala - 15.06.
Din pacate luna iunie e una foarte ocupata pentru noi. Propun sa fie in ultimul weekend din Iulie, 27-29 sau in August.

Mi se pare ok si zona propusa de Ovidiu, Piatra Neamt.
Hai, ramane data stabilita si locatia? Multi au concediile programate in perioada aia, asa ca nu vad cu bine aceasta perioada. Parerea mea e ca e prea tarzie data propusa si nu stiu cati dintre noi isi rup un week-end din concediul lor cu familia.
Oricum decideti voi! e mai mult o perioada de mare decat de munte.
in perioada asta iunie,iulie ,august cred ca majoritatea pleaca in concediu...asa ca este mai greu cred sa ne intalnim,,,,,parerea mea este ca in septembrie este perfect si ca vreme si ca timp liberWink
Pt mine e destul de ok oricand, mai putin iunie-prima jumatate iulie.
Si pana la urma iesirea aceasta poate fi catalogata ca si "concediu". La astfel de evenimente lumea vine cu neveste, copii, catei, purcei, etc Big Grin
Am fost pe traseul asta .. cu bicicleta .. acum este sosea pana la babele .. pana acum era drum forestier este super traseul !
Daca produc un Hover pana atunci .. vin Smile
(24-03-2012 01:16 AM)LAwR Scris: [ -> ]Adica traseul asta:
http://maps.google.ro/maps?saddr=DN71&da...sz=15&z=12
Weekendul 31 august - 2 septembrie este bun?
Sau 7-9 septembrie?

Si ce zona doriti, Valea Prahovei sau Piatra neamt?

Daca sunt aveti alte idei, sunteti liberi sa le expuneti!
Pagini: 1 2 3
URL de referinţă