Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: portocala mecanica
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Am descoperit marca asta din greseala! si nu regret! eu si sotul meu eram in cautare de masina de vreo 2 luni, o cu totul alta marca! el a descoperit Hover-ul, la inceput, din poze..nu pot spune ca mi-a placut, dar cand am vazut-o..a fost dragoste la prima vedere! apoi am cautat pe net informatii despre ea, erau pareri si pro si contra..nu stiu ce ne-a determinat..dar am simtit ca ea este aleasa!
GWM HOVER-ul meu este portocaliu, din 2007, 4x4, il am de 2 saptamani!
deocamdata sunt multumita de ea! este foarte usor de condus, cel mai mult iubesc la ea oglinzile alea imense! consuma foarte putin! cam 10-11 la 100 km! e pe gaz!
Pana acum la dezavantaje as trece doar impozitul care e 850 lei si RCA-ul de 600 lei pe an...
Am fost ieri pe drumul catre Retezat..la un moment dat se vedeau masini trase pe dreapta ..a aparut o portiune de gheata de vreo 10 m..am trecut cu usurinta!
Sper sa ne bucuram de ea cat mai mult timp!
Si eu va doresc cat mai multe experiente frumoase cu portocala voastra! Arata foarte bine masina, are o culoare frumoasa.

Si intr-adevar se comporta f bine pe drumuri de munte dar si pe drumuri inzapezite, inghetate (mai ales ca la voi incepe iarna mai devreme si se termina tarziu Big Grin ).Ti-am spus si despre experienta noastra de la Straja. A mers Hoverasul de minune. Smile

Nu stiu cum ai scos tu consumul ala pe gaz, ca noi nu reusim sub 12% (ce-i drept s-a intamplat o singura data, si anume ieri, in drum spre Buc.) si ne plictisim groaznic !! Smile) Dar Laur a avut "placerea" sa scoata si 17% la drum intins - (intins pe naiba, stim cu totii cum sunt drumurile la noi, tiruri, depasiri...) ce-i drept, pe autostrada a calcat-o la 140-150 km/h, si fiind seara, tot restul drumului s-a dus, in medie, pe la 100-110. In Bucuresti consuma cam 15%.

Indiferent, avand in vedere ca e pe gaz, suntem multumiti asa cum consuma. E si vina lui Laur ca are un stil de condus agresiv.

Sa o stapaniti sanatosi, cat mai mult si fara incidente!
multumim! la fel si voi! oricum voi posta toate experientele cu portocala, fie ele frumoase sau neplacute!
Bine ai venit!
Sa va bucurati de portocala multi km, fara probleme!
Faina culoarea - iese in evidenta... Wink
In teren se comporta bine, dar atentie la cauciucurile originale (daca le mai are), cu toate ca au M+S, nu sunt chiar performante pe zapada.
Consumul e f. bun. Din cauza "talpei" si eu ajung rar la valorile astea - in general 12 - 14% de GPL.
Bafta!
mersi!
la inceput nu mi-a placut culoarea, dar am acceptat-o asa cum e!
cauciucurile sunt pirelli scorpion noi..s-au comportat bine pana acum!
URL de referinţă