Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: Vand Unitati DVD-Player / Navigatii GWM Hover CUV
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Vand unitati DVD-Player // Navigatii pentru GWM Hover CUV.
Pret 1.999 ron
Unitatea se aduce pe comanda in 3-5 zile lucratoare si se percepe un avans in momentul plasarii comenzii.

Inlocuieste cu succes CD-Playerul tip "combina" din anii 90 cu care vine dotat Hover-ul!

Cadou: Memory Card cu program si harti pentru GPS!
Optional: Camera marcharier + 100 ron.

Item specifics:
Item Type: Video
Resolution: 800*480 pixels
Digital Media Format: DVD-R/RW
OSD Language: English
Voltage: 12V
Special Features: Bluetooth,Built-in GPS,CD Player,FM Transmitter,Mobile Phone,MP3/MP4 Players,Radio Tuner,Touch Screen,DVD Player
Car Make: Great Wall Hover
Item Weight: 4.5 kg
Function: Digital Touch Screen
Use: Indash Car DVD GPS System
Type: Gps Navigator
Combination: Bluetooth-Enabled
Certification: CE ROHS
Screen Size:6.2 Inch
Air conditioner control: Support

Product Description

Car DVD GPS Multimedia System for Great Wall Hover DVD GPS with Air conditioner/Bluetooth/Radio/PIP/SWC Function
6.2'' digital touch screen with resolution 800*480 pixels
Compatible with DVD/DVD-R/DVD-RW//DIVX(MPEG4)/VCD/MP3/CD/CD-R/CD-RW
Built-in Bluetooth, support A2DP, play music via phone directly.
Built-in microphone
Built-in GPS navigation with GPS antenna
WinCE 5.0 GPS system
Built-in radio with 30 preset radio stations
Front USB control, support max. 32GB flash drive
Two SD card slots, one for music, one for GPS map
Real time clock function
RCA rear view camera input
4x 62W audio output
Jazz, POP, Rock, Classic EQ modes
Everything operated by remote control (included)
Fluorescent keys available for the remote control
Picture-in-picture function
Steering wheel control function
Startup logo: Great Wall
Keys backlight color: white
Note: this item does not have IPOD and TV function.

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Este un pret foarte bun pentru ce ofera alti! De unde le ai?
Le aduc direct de la "mama" lor. Astazi l-am primit pe primul (primele poze sunt facute de mine). Zilele urmatoare sper sa imi fac timp si sa il montez pe Hover, ca sa pot face un review complet Smile
Schimba destul de mult imaginea interiorului, interior care ar fi printre putinele lucruri care trage mult in jos aceasta masina.
Am vazut in pozele tale ceva legat de comenzi pe volan. Masina vine fara aceste comenzi pe volan nu ?
In principiu consola asta nu difera foarte mult - ca aspect vorbind - fata de cea originala pentru ca e facut Hoverul asta in asa fel incat nu poti lua decat un singur model de DVD, si anume cu climatronic incorporat si pe piata nu exista decat un model, acesta. Dar cand vorbim de performante, da, este diferenta foarte mare. Noi am simtit-o foarte tare. Ducem lipsa unui CAR PC in Hover.

Si nu, volanul nu are comenzi pe el. Alt mare minus dupa parerea mea, cand treci de la un volan care are comenzi, la unul "blank" te enervezi maxim. Cu timpul cred ca va gasi Laur o solutie.. un alt volan poate.

Unitatea asta este tare draguta (poate si pentru faptul ca este noua), are niste butoane finute si cu un format frumos, rotunjit nu ca butoanele patratoase de la playerul original.
(05-12-2011 11:30 PM)ELEnNa Scris: [ -> ]Si nu, volanul nu are comenzi pe el. Alt mare minus dupa parerea mea, cand treci de la un volan care are comenzi, la unul "blank" te enervezi maxim. Cu timpul cred ca va gasi Laur o solutie.. un alt volan poate.

Sau poate un upgrade Wink... la un H5 Bulgaresc! Big Grin
Astea au de toate pe ele!

Frumoasa unitatea - am si eu in intentie sa o schimb... in viitorul apropiat (sper).
Sa ne spuneti cum merge si ce optinuni/facilitati are asta noua!...
A venit si cu camera pt. spate?
Si eu cred ca va schimba mult aspectul interiorului, al bordului, ii va da un aer modern!
Desi nu este totusi o unitate performanta, vorbind in comparatie cu ce am mai avut, adica un Car PC de ultima generatie care avea inclusiv acces internet si puteai face cu el orice poti face un o tableta, diferentele dintre "combina" originala de la Hover si acest media player sunt foarte mari!

Hover nu are comenzi pe volan, dar se poate face ceva in privinta asta, studiez "problema". Unitatea ar trebui sa recunoasca orice modul i-ai da, deci teoretic se poate adapta de la alta marca, sau chiar schimba volanul cu totul, eventual pus un volan de la H5, care are comenzi audio.

Nu a venit cu camera, dar am alta sursa pentru camere. O sa caut un model si un loc unde sa se poata monta cel mai bine.
Majoritatea optiunilor si functiilor se pot vedea in primul post, unde am pus detaliile si poze inclusiv cu meniul.

Nu mi-as lua H5, imi place mai mult Hover-ul vechi, atat la exterior cat si la interior Big Grin
Ai dreptate - si mie imi place mai mult actualul model.
uite 2 modele de camere - cred ca se gasesc si mai ieftine.
Interesant modelul cu vedere de noapte.
http://www.spy-tech.ro/camera-video-retr...asina.html
http://www.spy-tech.ro/camera-retrovizoa...numar.html
Exagerat de scumpe. Cum am scris in primul post, camerele vor costa aproximativ 100 ron Tongue
eu pe modelul meu cam asa ceva am....o sa pun poze...oricum are o gramada de functii. Ce-i drept nu cred ca aer navi...dar in rest are tot.
Asa cum spuneam....asta am eu pe masina. Pot sa ii pun camera pt mers inapoi? De curiozitate....
Nu ai modelul asta. Tu ai modelul original de DVD cu care vine Hoverul din fabrica, la varianta Super Luxury incepand cu anul 2008. Nu stiu daca poti sa ii pui camera, mai intai trebuie sa il demontezi sa vezi daca are intrare pt camera, atat mufa RCA cat si firul care sa comande camera in momentul in care cuplezi marcharierul (legat la unul din becurile din stopuri, cel mai simplu)
LAwR modelul tau se instaleaza greu pe masina?:huh:Eu astept montarea pe care o faci tu!!!
Nu, doar il scoti pe cel vechi si il bagi pe asta nou, cablurile se potrivesc direct. Foarte simplu. Inca nu am apucat sa il montez pe al meu.
Am facut un topic cu unitatea si detaliile despre ea. Topicul acesta ramane strict pentru vanzare!

http://www.gwm-club.ro/forum/Thread-Unit...-Navigatie
Avand in vedere diferenta foarte mare de curs valutar fata de momentul postarii anuntului (1USD=2.4/2.5 ron VS 1USD=3.5 ron), pretul unitatilor DVD noi creste la 3000 ron.

Pe langa cele noi, am o unitate SH, stare perfecta, pret 1950 ron.
lawrie i have a question ... but this reader is compatible with all controls A / C and air, are you okay with this car dvd?
Yes, everything it is ok!
Un "must have it " care cat de curand o sa apara in "dotarea" hoverului meu. Big Grin
Salut,

A incercat cineva sa instaleze pe masina acest model de sistem audio :
http://www.ebay.co.uk/itm/AUTORADIO-DVD-...SwrklU40ED

Multumesc.
URL de referinţă