Forum GWM-Club.ro

Versiunea integrală: Dealer GWM Craiova: Mia Motors
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
..........
(14-11-2011 05:46 PM)sene Scris: [ -> ]de mult imi doream sa intreb:

Unde e garantia de la dealer? Cand eu am cumparat de la voi nu mi-ati dat nici o foaie in care sa precizeze garantia. ca sa nu mai zic de problema care am avut-o ce putea utiliza "garantia" pe care o oferiti voi fara sa scot din buzunar banii de reparatie.
Deci cum si unde se acorda garantia? sau e doar de ochii lumii?

La ce garantie te referi ?
Garantia decurge din momentul vanzarii si este explicit scrisa pe certificatul de garantie , carnetul service sau manualul de utilizare in unele cazuri .
Nu vorbesc in numele altor firme , dar , ai apelat vreodata la noi cu ceva si nu am rezolvat ?

Rezervat pana miercuri .
..........
Cum era si firesc v-am directionat catre cel mai apropiat dealer din zona unde va aflati cu masina . Daca ei si-au facut sau nu treaba - asta nu mai e problema noastra , ci strict a lor ! Eu nu sunt importator pe Romania , nu raspund decat de masinile vandute de mine sau care se afla in zona noastra , Deva nu este in Oltenia ! In mod normal trebuia sa va adresati dealerului de unde ati achizitionat masina sau in zona in care va aflati ; doar am incercat sa va ajut dandu-va adrese si nr de telefoane . Nu este fair sa ne bagam peste alti dealeri in zonele lor . Am gresit fiind corect ?
P.S. Noi romanii ne-am obisnuit sa fim vesnic nemultumiti , sa ne plangem si sa ne resemnam . Dam banii pe masini unora dar cerem garantii altora ! O fi firesc .. ?

Iepure79 , spune-mi , te rog , ce adresa de mail ne-ai dat ?
Mie nu-mi place ca Seniorul zice ceva (de faptul ca membrii forumului au discount 100 de euro) si pe urma ne zice ca nu e valabil si ca ne arata ceva (in poze masina are dvd playere) si pe urma nu le mai da. Trebuia sa spuna : las la pret pentru ca nu mai se vinde cu dvd-uri.
Saptamana viitoare mai lasa sigur la pret ... s-ar putea sa scoata roata de rezerva Smile
Inca de la inceput s-a pus conditia ca cea mai ieftina masina este fara discount.
In anuntul acesta nu scrie nimic de reducere, doar in celelalte Smile
pai oricum discountul de 100 de euro se face, pt membrii,nu? senior astept un raspuns cu net si brut. multumesc
Da, doar pentru membrii clubului, dar exclus la cea mai ieftina masina. Adica aceasta nu mai poate primi si discount, este cea mai ieftina deja.
si scrie undeva ca dvd-urile sunt de decor ? si ca nu se vand ? in descriere scrie dvd-uri.
Au fost incluse in pret la 6500 euro , ca si navigatia . V-am spus inca de atunci ca avem adaos zero la ea ; pai cum altfel puteam ajunge la 5999 ?! Daca ma mai gandesc putin cred ca tre sa-i mai iau si o roata sau volanul Wink
Trebuie sa mai remarcati si faptul ca nu mai oferim garantie la aceasta masina . Pana la urma trebuie sa fim constienti ca in pret se reflecta totul la orice autoturism .
(29-11-2011 07:40 PM)pompiersubapa Scris: [ -> ]pffff, sunt intre ciocan si nicovala, ma indreptam spre cea alba cu capota neagra, 2008
senior, spune-mi te rog, pe autovit, ai anunturi cu pret net si pret brut, cele cu pret net, nu e acela pretul final (se mai adauga ceva)?

Oriunde vedeti pret net inseamna ca se adauga TVA-ul . Pretul brut reprezinta pretul final .
MULTUMESC SENIOR, CE NU AM INTELES E PARTREA CU GARANTIA. AI SCAZuT PRETUL, DAR NUMAI DAI GARANTIA? PAI DE CE? DOAR MASINA NORMAL TOT AIA E, SI LA PRETUL DINAINTE, SI LA PRETUL ACTUAL, UNDE E LOGICA?
adica e firesc ca tu iti luai mia de euro ca o eventuala revenire a mea inapoi cu masina, defectandu-se ceva....?
undeva, ceva, nu da bineSmile, sa fim seriosi.eu am intrebat strict de garantie, nu ma intereseaza dotari adica DVD si navigatia. si SA NU UITAM, ca in urma cu ceva timp, anuntul suna cam asa : IN PRET NU SUNT INCLUSE DVD-urile! ceva asemanator suna si cu navigatia, ca este optionala! acum spui ca erau incluse in pret?Smile) si nu nega treaba asta, pentru ca stiu clar!ma rog...pacat ca va pierdeti credibilitatea si acum ma voi gandi si mai mult inainte de a-mi achizitiona un autoturism de la dumneavoastra.
Incorporarea nu functioneaza dar puteti vedea filmuletul ce l-a inspirat pe Seniorul cu un click pe linkul acesta

EDIT: Sa pastram subiectul, adica vanzarea unui autoturism.
Domnule pompiersubapa , ati inteles corect partea cu garantia , nu are rost sa v-o repet . La un moment dat am considerat ca pot da si DVD-urile si navigatia . La urma urmei pot sa o fac si cadou , s-o dau pe 1000 de euro daca vreau , sau s-o ieftinesc dupa bunul plac . E dreptul oricarui vanzator de orice sa faca el cu produsul pus in vanzare .
Si chiar va rog sa va ganditi si mai mult si sa nu achizitionati nimic de la noi . Vorba lunga - saracia omului . Nu cred ca va doriti cu adevarat un Hover ; va suspectez c-ati intrat aici numai pentru a gasi chichite si motive de comentarii negative . Nimic nu va convine , nici macar cand pretul se apropie extrem de cel oferit de dumneavoastra , 5700 . V-as fi recunoscator sa nu ma mai includeti in interesele dumneavoastra . Multumesc .
Foarte bun filmuletul. (M-am distrat!) Ceea ce sper eu este sa nu aiba aluzie.Si de asemenea, sa i se gaseasca un loc adecvat pentru postare in cadrul forumului. In rest, numai bine si spor la vanzari/cumparari etc.
Incercati sa urmariti si sa cititi corect, si respectiv sa intocmiti explicit anunturile din Market pentru evitarea acestor situatii.

Multumesc.
Nu are aluzie , este cu adresa directa catre noi !
Din acest motiv il rog si pe clubbusiness sa ma excluda din sfera intereselor domniei sale .
Elenna , faptul ca ai sters linkul, arata ca incurajezi practicile incorecte ale dealerului GWM, si nu cred ca iti face cinste.
Nu era o aluzie, era o oglinda a practicilor dealerului si a abordarii smecheresti , gen daca tine bine, daca nu tot bine. Genul "nu e fraier cine cere ci ala care da"
Eu mi-am dat demult seama de cand am observat ca pentru leasing cere cu mult peste pretul cerut, altii au spus ca au cumparat de la el si cand a cerut garantie i-a trimis la plimbare, sau pe acest topic cand se face ca uita ce promite ca vinde.
Sper sa nu imi mai cenzurati opinia, in caz contrar voi uita acest site.
Minciuni ordinare ! N-am refuzat nimanui care a cumparat de la noi garantia !
Moderatorii chiar pot permite oricui sa posteze magarii pe acest site ?
(14-11-2011 05:46 PM)sene Scris: [ -> ]de mult imi doream sa intreb:

Unde e garantia de la dealer? Cand eu am cumparat de la voi nu mi-ati dat nici o foaie in care sa precizeze garantia. ca sa nu mai zic de problema care am avut-o ce putea utiliza "garantia" pe care o oferiti voi fara sa scot din buzunar banii de reparatie.
Deci cum si unde se acorda garantia? sau e doar de ochii lumii?

scria mai sus.
Pagini: 1 2
URL de referinţă